Úvod - Šmejkyho stránka o akvaristice

 


Hlavní stránka        Galerie        Rozmnožování mých ryb        Chov mých ryb        Diskuse        Něco o mně        Odkazy

Šmejkyho stránka o akvaristice

POZOR: Daruji pestřence červené – cca 30 ks ve velikosti okolo 3-4 cm. Pokud byste měli zájem, ozvěte se (Kontakt v sekci Něco o mně).

PS: Když za ně nabídnete krevetky nebo rostlinky, nebudu se zlobit, ale není to nutné…

 

        Akvaristice se věnuji už asi deset let a posledních pár roků se mi některé druhy daří i odchovávat, což je pro každého akvaristu jistě obrovská radost. Na těchto stránkách se s vámi pokusím podělit o své zážitky a zkušenosti, které jsem za léta zabývání se akvaristikou nasbíral.

        V současné době mám doma čtyři větší a dvě malá akvária. Větší mají objem každé okolo 200 litrů. Dvě z nich slouží jako okrasné a dvě jako odchovné nádrže. Malé mají objem asi 25 a 30 litrů a slouží mi jako záložní nádrže, když nemám kam dávat odchovy, nebo jako karantény. Většinou jsou ale plně využívána, protože se mi rybky množí tak rychle, že je jednoduše nemám kam dávat. Na aktuální vzhled mých akvárií a na moje ryby se můžete podívat v galerii.

        Vzhledem k mým, co do velikosti a počtu akvárií , omezeným kapacitám mohu v současnosti odchovávat pouze omezené množství rybek. Nyní se mi daří odchovy pestřenců červených (pelvicachromis pulcher), pancéřníčků zelených (corydoras aeneus) a krunýřovců (ancistrus sp.). Dříve jsem ale odchovával i akary modré (aequidens pulcher),  skaláry amazonské (pterophyllum scalare) a samozřejmě různé druhy živorodek. Informace o odchovech některých z těchto druhů rybiček najdete v sekci Rozmnožování mých ryb.

        Pokud se chcete dozvědět základní informace o chovu druhů, kterými se zabývám nebo jsem se zabýval, klikněte na tento odkaz nebo na titul Chov mých ryb v hlavní nabídce.

        Rybičky se mi rozmnožují celkem ochotně, takže se je vždycky snažím prodat buď v akvaristikách v Českých Budějovicích nebo v inzercích na internetu. Pokud byste měli zájem o pestřence červené nebo o krunýřovce, můžete se mi ozvat a domluvíme se, jestli mám zrovna nějaké ve velikosti na prodej. Při větších odběrech mohu dát slevy. Kontakt na mě můžete najít mezi informacemi o mně.

        Když jsem s akvaristikou začínal, nacházel jsem velmi užitečné informace na různých webových serverech. I teď na nich často najdu cenné informace. Přes internet můžete i sehnat kontakty na chovatele, kteří chovají druhy, o které máte zájem. I z těchto důvodů jsem se rozhodl umístit na své stránky některé užitečné odkazy.

        Nyní už si jenom na začátku nebo na konci stránky vyberte kategorii, která vás zajímá... Doufám, že se vám moje stránky budou líbit a že vám třeba i pomohou s chovem či odchovem vašich rybiček. Jestli máte ke stránkám jakékoli dotazy nebo připomínky, klidně mi je napište mailem a já se vám pokusím odpovědět. Přeji příjemnou zábavu při prohlížení...

 

 

Google
 

 

Hlavní stránka        Galerie        Rozmnožování mých ryb        Chov mých ryb        Diskuse        Něco o mně        Odkazy

© Šmejky, Honza Šmejkal, 2007. Jakékoli kopírování či šíření obsahu stránek je bez mého souhlasu zakázáno.